• DEMİR TİCARET PAZARLAMA FREEDOOR HAVA PERDELERİ
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Hakkımızda

Firmamız Türkiye piyasasında 1998 den beri hizmet vermekte olan geniş bir ürün yelpazesine sahip FREEDOOR hava perdelerinin, toptan-perakende satış ve servis hizmetlerini sunmaktadır.

Freedoor Hava Perdeleri.

Seemdoor Hava Perdeleri 

Kingpost Nem Alma Cihazları.

Globo Tavan Vantilatörleri.

Olefini Nem Alma Cihazları.

TOPTAN ALIMLAR İÇİN   GSM  0533 314 89 48

Hava perdesi : 
İşletmelerin giriş kapısının iç kısmına takılan, kasa içerisinde motor, fanlar, rezistans ve elektronik kartlardan oluşan, mekan  içerisindeki havayı emiş yapıp yüksek basınçlı hava debisi ile zemine doğru veren, mekan içerisindeki hava ile dışarıdaki havayı birbirinden ayıran cihaz, hava perdesidir.

Hava perdeleri üçe ayrılır.

1)Isıtıcısız hava perdesi (ortam havalı hava perdesi)

Mekân içerisindeki havayı emiş yapıp basınçla aşağı doğru üfler ve bu hava, hava perdesi çalıştığı süre içerisinde mekan içinde sirkülasyona başlar.Hava perdesi kapı önünde perdeleme yapar.İki ortam arasındaki yalıtımı ortam ve mevsim şartlarına göre maksimum düzeyde sağlar.Bu esnada dışarıdan içeriye girmeye çalışan sıcak-soğuk hava, toz, uçan haşere sinek(v.b) içeriye giremez.

2)Isıtıcılı hava perdesi (sıcak hava perdesi-rezistanslı)Mekân içerisindeki havayı emiş yapar.Bu hava ısıtılmış rezistansların arasından geçerken ısınır.Fanların yardımı ile basınçlı olarak zemine doğru üfler.Kapı önüne perdeleme yapar.Bu esnada dışarıdan içeriye girmeye çalışan soğuk-sıcak hava, uçan haşere içeriye giremez.Yağmurlu havalarda kapı ağzının kuru olması sağlanmış olur.

3)Endüstriyel ve soğuk hava perdeleri.
Yüksek basınçlı hava perdesidir. Depo, fabrika, yüksek metrajlı kapılar için tasarlanmış makinelerdir.Kendiliğinden klima gibi soğuk hava veren modelleri de vardır.Su serpentili modeli oteller, fabrikalar tarafından tercih edilir.Tercih sebebi mekânda sıcak su kazanları güneş ısıtıcıları olması sebebiyle hazırda sıcak su olduğundan ısıtmak için enerji harcaması yapmaya gerek kalmaz.

Hava perdesinde amaç nedir?

Mekân içerisinde bulunan ısıtılmış veya soğutulmuş havayı muhafaza ederek enerji tasarrufu sağlamaktır.Dış ortamdan gelen sıcak-soğuk havayı toz, duman, uçan haşere, sinek, kelebek, arı (v.b.) içeriye girmesini önler.İç ve diş bölümü hava yalıtımı suretiyle ikiye böler.İki ortam arasındaki yalıtımı ortam ve mevsim şartlarına göre maksimum düzeyde sağlar.Bu sayede görünmez bir kapı oluşturur.Kapı açık olduğu için müşteri giriş-çıkışı rahat sağlanır.Asıl amaç; insan, hayvan ve bitkilerin dolayısıyla onların, yaşarken, çalışırken veya herhangi bir anlarında kendilerini rahat hissedebilecekleri ortamların sağlanması ve endüstriyel bir mamülün üretilmesi sırasında mamülün istenilen özelliklerde üretilmesi için gerekli olan atmosferik şartları sağlamaktır.

Hava perdesi nerelerde kullanılır?

 • Isı ortamlarının ayrılması istenildiği durumlarda,
 • Isı yalıtımının ve muhafazasının zorunlu olduğu hallerde,
 • Enerji tasarrufu sağlanması istenildiği yerlerde,
 • Müşteri sirkülasyonunun yüksek düzeyde sağlanmasının istenildiği yerlerde,
 • Otel, mağaza, market, hastane, lokanta, kafe, sağlık merkezleri, hava alanı, eczane, kuyumcu, kasap v.b. işyerlerinde kullanılabilir.

 •    Hava perdesi seçimi neye göre yapılır?
 • Kapı genişliği,
 • Kapı yüksekliği,
 • Enerji gücü,
 • Mekan içerisindeki iklim koşulları,
 • Fan çapına göre yapılır.
Site Haritası